Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 7
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 9
Total: 9

Εμπειρία απο procythol (selegiline)

Ξεκίνησε από kalod, Δεκεμβρίου 12, 2012, 04:00:17 μμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

kalod

Γεια σε όλους.
Λοιπόν, όπως θα ξέρετε πολύ απο εσάς, κάνω διατροφικη θεραπεία πάνω απο χρόνο τώρα. Παρ ολ την πολύ συμαντική βελτίωση που είδα, δεν λήθηκαν όμως όλα μου τα προβλήματα οπότε άρχισα να ψάχνομαι με τα φάρμακα. Μετά απο αρκετες αποτυχιμένες προσπάθειες λοιπόν, βρήκα αυτό που μου τέριαζε..

Πριν απο περίπου ένα μήνα ξεκίνησα το procythol με 5mg , την μικρότερη δόση δηλαδή. Μέσα στην πρώτη βδομάδα άρχισα να βλέπω κάποιες διαφορές, αλλά είχα και συμαντικές παρενέργειες. Αυτο που έκανα λοιπόν , ήταν να ελατόσο την δόση στην μέση (2,5mg) , κόβοντας στην μέση το χαπάκι. Αποδείχτηκε σωτήριο μιας και αυτή ήταν η κατάλληλη δόση για μένα. Η βελτίωση συνεχίστηκε και συνεχίζετε και οι παρενέργειες εξαφανίστικαν!

Τα οφέλη που είδα ήταν πολύ σημαντικά αν και.. διαφορετικά από αυτά που ήθελα.
Συγκεκριμένα λοιπόν, το φάρμακο αυτό αύξησε κατακόρυφα την λειτουργικότητα μου. Ειδικά άυπνο, πλέον είμαι πολύ πιο λειτουργικός! τρομερή διαφορά.
Επίσης θα έλεγα ότι αύξησε την λειτουργικότητα μου γενικά μέσα στην μέρα.
Το άλλο θετικό ήταν ότι αύξησε πολύ την κοινωνικότητα μου! Δεν ξέρω πως ακριβώς. Μπορεί να βοήθησε κατευθείαν στις ικανότητες για επικοινωνία, ή μπορεί απλά να μου βγήκε επειδή αυξήθηκε η λειτουργικότητα μου, άρα και η αυτοπεποίθηση μου. Σε κάθε περίπτωση, πλέον επικοινωνώ καλύτερα , και περισσότερο.

Κάτι επίσης που μάλλον οφείλετε στο φάρμακο είναι ότι αυξήθηκε και η πνευματική μου αντοχή! Άμεσα σχετιζόμενο με την λειτουργικότητα μου γενικά , και σε αϋπνία.

Τέλος να προσθέσω ότι πλέον βιώνω μια σταθεροποίηση τόσο στην απόδοση όσο και στην διάθεση μου, πράγματα που και τα δύο είχαν ήδη αυξηθεί κατά πολύ μέσο της διατροφικής θεραπείας.

Δυστυχώς από την άλλη, δεν είδα καμία διαφορά στην συγκέντρωση. Κάτι που με καίει ακόμα, και πάρα την πολύ σημαντική βελτίωση που είδα με την διατροφική θεραπεία, δεν είναι σε επαρκές επίπεδο.

Σε αυτό το σημείο λοιπόν, σκέφτομαι την περίπτωση να δοκιμάσω και άλλο μαζί, ή άλλο γενικότερα φάρμακο για να βρω κάποιο που θα βοηθάει και την συγκέντρωση.

Η δική σας εμπειρία με αυτό, ή με συνδυασμό φαρμάκων ποια είναι?

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018