Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 7
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 5
Total: 5

Γιατρός για φάρμακα?

Ξεκίνησε από nickoss2_9, Ιανουαρίου 20, 2013, 05:11:27 μμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

nickoss2_9

Ιανουαρίου 20, 2013, 05:11:27 μμ Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2013, 05:26:51 μμ από nickoss2_9
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,,,
Εδω και καιρο προσπαθω  να βρω εναν γιατρο κυριως ψυψιατρο για να μου γραψει το cocnerta αλλα δυστυχως εχω παει σε δυο
και κανενας δεν δεχονταν να μου το γραψει γιατι λενε ειναι <<βαρυ>>  και με προφαση ο ενας απο τους δυο μου ειπε οτι δεν υφισταται η ΔΕΠΥ ως ασθενεια..Ακομα ουτε  το modiodal μου εγραψαν..Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι εαν ξερετε καποιον συγκεκριμενο γιατρο ο οποιος θα μπορουσε να μου γραψει το concerta...Επισης υπαρχουν καποια online site τα οποια πουλανε τετεοια ειδους σκευασματα για την  ΔΕΠΥ ,γνωριζετε κατι για αυτα???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

kalod

Γεια και σε σένα και καλώς ήρθες!

Κλασική περίπτωση. Οι περισσότεροι ψυχίατροι δεν ξέρουν καν την ΔΕΠΥ αλλά μην πτοείσαι. Απλά θα χρειαστεί να βρεις κάποιον που ξέρει.
Μήπως θα μπορούσες να μας πεις σε ποια πόλη μένεις μήπως γνωρίζουμε κάποιον?

Ελπίζω να μην προχώρησες σε αγορά από το διαδίκτυο! Για ΟΛΑ ανεξεραίτως τα φάρμακα, η πώληση από το διαδίκτυο είναι παράνομη.
Στην καλύτερη περίπτωση είναι κακές απομιμήσεις, στην χειρότερη είναι επικίνδυνα!


Υ.Γ. Άμα ξαναδείς κανένα τέτοιο ή τον ίδιο γιατρό, δώστου να διαβάσει αυτό το άρθρο: Αποτελεί η ΔΕΠΥ υπαρκτή διαταραχή?

Υ.Γ.2 Μετακίνησα την δημοσίευση σου σε ξεχωριστό θέμα, μιας και είναι πιο οργανωμένο.

nickoss2_9

Γεια σας ξανα!
Αυτη την στιγμη βρισκομαι στην Σαμο  αλλα η μονιμη κατοικια μου ειναι στην Κερκυρα..Μηπως γνωριζετε καποιον γιατρο απο αυτες τις δυο πολεις???
Μια φορα παλαιοτερα εκανα αγορα μοδαφινιλης στο ιντερνετ αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν εμφανη.

kalod

ωχ από την μία δύσκολη περιοχή στην Άλλη σαν να λέμε (λόγο πληθυσμού)..

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον από κανένα από τα δύο μέρη.
Τώρα, αυτό που θα μπορούσε να γίνει είναι να συνεχίσεις το ψάξιμο για κάποιον που να γνωρίζει για την ΔΕΠΥ, ή θα ήθελε να το ψάξει.(τηλεφωνικός , από τον ίντερνετ, γνωστούς κ.α) Αλλιώς μόνο σε άλλη πόλη ίσως να μπορούσες να βρεις.

Πέρα από αυτά που ανέφερα για τα φάρμακα από το ίντερνετ, επίσης γενικότερα χρειάζονται χρόνο για να δράσουν. Πολλά από αυτά μάλιστα που θεωρητικά θα έπρεπε να δράσουν αμέσως. Συγκεκριμένα με το φάρμακο που χρησιμοποίησες, ένα μέλος του φόρουμ είχε πει ότι χρειάστηκε 2 μήνες για να δράσει! Αν και στον κάθε ένα είναι αλλιώς.

nickoss2_9

Ευχαριστω Kalod για την απαντηση!!
Θα ηθελα επισης να σε ρωρησω εαν γνωριζεις καποιον αλλον γιατρο στην Αθηνα η σε αλλη μεγαλουπολη  ,ισως θα μπορουσα να τον επισκεφθω η να επικονωνησω μαζι του ....

Minasdam

Οποιοσδήποτε θέλει βοήθεια για φάρμακα ας επικοινώνηση. Έχω βρει μια καλή ψυχίατρο η οποία μου γράφει concerta  χωρίς διγραμμη συνταγή. Τοconcerta με έχει βοηθήσει στη κατάθλιψη αλλά είναι επικίνδυνο φάρμακο γιατί έχει άσχημο κατέβασμα και είναι εθιστική.

Minasdam

Όποιος θέλει βοήθεια γιαconcerta ας επικοινώνηση μαζί μου.minasdam@Gmail. Com

Aristotelofanis

Τη MODAFINIL απόφυγέ την. Έχεις άσχημες παρενέργειες. Κανονικά αυτή θα έπρεπε να είναι δίγραμμη και η METHYLPHENIDATE μονόγραμμη.

Nar96

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος κάποιον γιατρό που θα μπορούσε να γνωρίζει και μου γράψει φάρμακα στην Θεσσαλονίκη;

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018