Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 6
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 8
Total: 8

ΠΙΡΑΚΕΤΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΠΥ

Ξεκίνησε από Blade17, Δεκεμβρίου 01, 2016, 08:04:01 μμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

Blade17

Γεια σε ολους! εχει δοκιμασει κανεις Πιρακεταμη για να πει την γνωμη του, στο εξωτερικο ειναι πολυ δημοφιλης. εψαξα και βρηκα το Nooτροπ που εχει αυτη την ουσια στην Ελλαδα και ειδα οτι δεν χρειαζεται ιατρικη συνταγη και επειδη ειμαι ετοιμος να επισκεφτω καποιον ιατρο για την συμβουλη του ειπα να δοκιμασω την πιρακεταμη πρωτα...

kalod

καλησπέρα, 
έχω δοκιμάσει, αλλά κλασσικα εμενα δεν με πιάνει και τίποτα εύκολα. Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια. Υπάρχουν κιαλα φάρμακα αυτης της οικογενεια που έχουν καλα προγνωστικα. Θα σου πρότινα όμως αρχικά να δοκιμάσεις αυτο που το βρίσκεις εύκολα και φθηνα, και ανάλογα βλέπεις ;)

Τώρα, όσο αφορα τα φάρμακα να υπενθυμισω ότι δεν είναι εναλακτικα του ψυχολογου αλλά συμπληρωματικα και ότι έχουν συγκεκριμενη διάρκεια, οπότε πρέπει να ξέρεις για πιο λόγο τις παίρνεις, και τι να κάνεις τις υπόλοιπες ώρες που δεν τα παίρνεις.

φιλικά,
Νικος

Blade17

Καλησπέρα και Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, εχθές πρώτη μερα δοκίμασα πιρακεταμη 4.8 γραμμάρια το πρωί νηστικός περίμενα να νιώσω ένα μυρμιγκιασμα στο κεφάλι απο τι έχω διαβάσει αλλα τίποτα. Σήμερα το πρωί πήρα αλλά 4.8 γραμμάρια αλλα δεν έχω καταλάβει τίποτα. Αύριο σκέφτομαι να δοκιμάσω 8.2 γραμμάρια μήπως δω διαφορά. Aπο τι διαβάζω στα αγγλικά φόρουμ έχουν δοκιμάσει μεχρι 12 γραμμάρια για να δουν διαφορά. Εγω θέλω να το πάω σιγά σιγά και αν φτάσω στα 12 γραμμάρια και δεν καταλάβω διαφορά θα παρατήσω την πιρακεταμη..θα ξαναγράψω σύντομα στο φόρουμ για το αν δουλεψε σε εμένα η όχι. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι στο διάβασμα ,μπορεί να διαβάσω μια σελίδα 10 φορές και να μην θυμάμαι τίποτα, επίσης έχω πολλά στοιχεία της δεπυ που μου δημιουργούν προβλήματα στην καθημερινότητα μου....

Blade17

Καλησπέρα ξανά, ύστερα απο 15 ημέρες περίπου με την πιρακεταμη σε διαφορες δοξολογίες 4,8-12 γρ την μέρα Δυστυχώς δεν κατάλαβα καμία διαφορά και την παράτησα..ίσως να μην δούλεψε σε εμένα.. Τώρα ψάχνω έναν νευρολογο για την ΔΕΠ στην πόλη μου (Λάρισα) αλλα δεν ξέρω που να απευθυνθώ...εαν δεν βρώ κάποιον απο το ίντερνετ θα αρχίσω να τους παίρνω τηλ εναν εναν..

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018