Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 5
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 11
Total: 11

μήπως έχω ΔΕΠΥ?

Ξεκίνησε από rosa, Δεκεμβρίου 17, 2016, 01:12:44 πμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

rosa

Δεκεμβρίου 17, 2016, 01:12:44 πμ Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2016, 01:15:38 πμ από rosa
Γεια σε ολους!θα ήθελα να σας πω σχετικά με τα συμπτώματα μου για να μου πειτε την γνώμη σας.. καταρχήν έχω διαγνωσθεί από 17 χρόνων με γενικευμένη αγχωδη διαταραχή κ καταθλιψη κ έχω κάνει πολλά χρόνια ψυχοθεραπεία, τώρα είμαι 37 κ κατά καιρούς κανω υποτροπη με τεραστιο στρες όπου ο γιατρός μου χορηγεί λαντοζ...το θέμα μου είναι το εξής..ή προσοχή μου αποσπάται τρομερά εύκολα όταν κάνω κάτι με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αποδωσω σε τπτ..ειδικά όταν υπάρχουν πολλα μέτωπα ανοιχτά,στην δουλειά μου ή πχ όταν μαγειρευω κ χρειάζεται να κάνω κάποια δουλειά που απαιτεί συγκέντρωση, νιώθω μία έντονη θολούρα στο μυαλό μου κ δεν μπορώ να συγκεντρώθω με τπτ..με τρομάζει πολύ..+γίνομαι πολύ νευρική κ βιαστική λες κ με κυνηγάνε χώρις όμως να ξερω γτ βιαζομαι τόσο..η έλλειψη συγκέντρωσης είναι τόσο μεγάλη που όταν πχ χτυπήσει το τηλ κ διακοψω αυτό που κάνω..δεν θυμάμαι τι έκανα...η αφηνω πράματα στη μέση κ πιανω τον εαυτό μου να με ζοριζει για να θυμηθω τι έκανα..Κ ή θολούρα γίνεται εντονότερη..θέλω να τα αναφέρω κ στον γιατρό μου αυτό κάποια στιγμή..προς το παρόν θα ήθελα τα φώτα σας+όταν κάθομαι κ περιμένω τι ασανσέρ δεν αντεχω να περιμενω εχω μία περίεργη ανυπομονησία +κουναω συνέχεια τα πόδια μου στην καρέκλα κ αλλαζω θέσεις σενεχως,με ενοχλεί απίστευτα το έντονο φως σαν φωτοφοβία..επίσης πάω να γράψω κάτι κ ξεχναω λέξεις ή τις γράφω μισές..τι μου συμβαίνει άραγε;

kalod

Καλώς ήρθες!

Πολλά απο αυτά που αναφέρεις είναι όντως συμπτώματα ΔΕΠΥ. Αυτο που αναρωτιέμαι όμως είναι αν τα είχες πάντα. Γιατι υπάρχει η περίπτωση να είναι απο άλλη πάθηση όπως ή κατάθλιψη ή ακομα και απο θυρεοειδή. Αν δεν τα είχες πάντα, πες στο στο γιατρό σου.

Αν θες μπορείς να κάνεις το τεστ που έχει εδώ: http://www.adhdforum.gr/index.php?topic=201.0

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018