Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 7
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 4
Total: 4

Εναλλακτικό του καφέ;

Ξεκίνησε από kalod, Απριλίου 23, 2017, 07:26:12 μμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

kalod

Καλησπέρα σε όλους!

Για "καλή μου τύχη" ο καφες δεν με πιάνει, και δεν έχω βρεί κάποιο εναλλακτικό ρόφημα ή ουσία που θα μπορούσε να με βοηθήσει να συγκεντρωθώ προσωρινά.
Έχετε δοκιμασει εσείς κάτι άλλο που σας βοήθησε;

Σας ευχαριστώ,
Νίκος

chris___

Nίκο καλησπέρα.Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη ένεκα των ημερών.
Προσωπικά το μόνο που με βοηθάει να συγκεντρωθώ προσωρινά είναι η αίσθηση της αποτυχίας σε κάτι που ξέρω ή νιώθω ότι θα έχει άλλες συνέπειες.Ροφήματα κτλ δε με βοήθησαν ποτέ.πχ Είμαι στην δουλειά τώρα και πίνω φραπέ και αντί να κάτσω να δουλέψω,χαζεύω στο νετ.Η δουλειά πρέπει να βγει στις 19.00.Αν ξεκινήσω τώρα θα το κάνω χαλαρά και χωρίς άγχος.
Ομως..Δεν έχω όρεξη να το κάνω τόσο χαλαρά.Οταν η ώρα πάει 18.30 θα αγχωθώ,η καρδιά θα αρχίσει να χτυπά με τρελούς ρυθμούς και τότε και μόνο τότε θα αποκτήσω την απαιτούμενη συγκέντρωση για να βγει η δουλειά και στο παραένα θα βγει.Ετσι είμαι κάθε μέρα.Ροκανίζω ασύστολα τον χρόνο και συγκεντρώνομαι μόνο όταν αγχωθώ ότι δε θα προλάβω.Και φυσικά δεν ειναι τωρινό αυτό και έχει προεκτάσεις σε όλη μου την ζωή απο τότε που υπάρχω.

kalod

Καλησπέρα Chris, χρόνια πολλά και σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Καταλαβαίνω τι εννοείς, το συγκεκριμένο δυστηχώς δεν μου ταιριάζει σε αυτό που το θελω. Ήθελα να συγκεντρωθώ προσωρινά σε κάτι παρουσιάσεις τις δουλειάς.
Τουλάχιστον βοηθήθηκα έμεσα, όπως για παράδειγμα πείρα σημειώσεις απο άλλο άτομο.

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018