Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 6
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 11
Total: 11

Αναζήτηση γιατρού

Ξεκίνησε από Andyp, Ιανουαρίου 25, 2018, 10:58:49 μμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

Andyp

Καλησπέρα. Ειμαι καινούριος σο φόρουμ σας και χαίρομαι πολύ που ειδα πως δεν ειμαι μονος! Ολη μου την ζωη πίστευα πως εχω πρόβλημα ειμαι ονειροπαρμενος, αφηρημένος και αρκετά παρορμητικος. Οταν άρχισα να μαθαίνω περισσότερα για ΔΕΠΥ κατέφυγα σε εναν γιατρο του εξηγησα διάφορα περιστατικά της ζωης μου και επιμένει στο modiodal. Χρειάζομαι κάποιον πιο ειδικό στο θεμα. Παρακαλώ στείλτε μου καποια ονοματα γιατρων

topgear007

Θα παρακαλούσα και εμένα να μου στείλετε είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη

kalod

Γειά σας και καλώς ήρθατε!

Θα πω κάποια κλασσικα ονόματα στην Αθήνα:
Βούρδας απόστολος
Πεχλιβανίδης (Ο μόνος σε δημόσιο)
Αγγελάκης

Andyp

Όσον αφορά τον Βουρδα μπορει ενας παιδοψυχιατρος να βοηθησει με φαρμακευτική αγωγή έναν ενηλικα?

kalod

Ωραία ερώτηση. Στην θεωρία ένα παιδοψυχίατρος πρέπει να ασχολήτε μόνο με παιδιά, και ένα ψυχιατρος μόνο με ενήλικες.
Η πραγματικότητα όμως είναι πιο σύνθετη.
Στην Ελλάδα ψυχίατροι που γνωριζουν την ΔΕΠΥ, είναι ελάχιστοι, και επίσης τα φάρμακα για την ΔΕΠΥ στην Ελλάδα είναι λίγα, οπότε δεν έχουν μεγάλη πρόκληση το να τα μάθει κανείς. Ο κος Βούρδας είναι απο τους παλαιούς στο χώρο της ΔΕΠΥ, όμως γενικά θα έλεγα ότι όποιος παιδοψυχίατρος ασχολείται με ΔΕΠΥ, μην τον φοβάστε ούτε στους ενήλικες.

jontikis

γνωρίζω ,απο προσωπικη εμπειρια μου, τους γιατρους που συνταγογραφουν σκευασματα για ΔΕΠΥ. ο Πεχλιβανισης ειναι ο μοναδικος που βρισκεται και στο δημοσιο (αιγινητειο νοσοκομειο) αλλα και ιδιωτικα .Ο βουρδας ειναι επισης και στα 2 (νομιζω εχει θεση στο αγια σοφια), αν και παιδοψυχιατρος.Απο τη νεα γενια ,γνωριζω τους συνεργατες του πεχλιβανιδη στο αιγινητειο ,σιαπερα και καλατζη που εχουν τη δυνατοτητα συνταγογραφησης τετοιων φαρμακων

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018