Πρόσφατα Θέματα

μέλη
  • Σύνολο μελών: 550
  • Latest: Danoukozz
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 844
  • Σύνολο θεμάτων: 424
  • Online Today: 9
  • Online Ever: 105
  • (Δεκεμβρίου 02, 2020, 10:25:35 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 9
Total: 9

ΓΙΑΤΡΟΣ Ή ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Ξεκίνησε από Andreas, Φεβρουαρίου 06, 2018, 08:18:47 μμ

« προηγούμενο - επόμενο »

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κάτω

Andreas

Γεια σας,
Από μικρός είχα σοβαρά προβλήματα συγκέντρωσης σε οτιδήποτε δραστηριότητα έκανα, ενώ στο σχολείο η λέξη "απροσεξίες" ήταν το μεσαίο μου όνομα. Παρουσιάζω από μικρός επιθετική συμπεριφορά και συναισθηματικές διαταραχές. Είχα επίσης σοβαρό πρόβλημα στον γραπτή και προφορική έκφραση, κάτι το οποίο όμως κατάφερα να βελτιώσω σημαντικά έπειτα από μεγάλη προσπάθεια. Πια έχω μπει στο πανεπιστήμιο και ειδικά το θέμα της συγκέντρωσης/προσοχής που δημιουργεί πολύ μεγάλο πρόβλημα στην καθημερινή μου ζωή. Μέχρι προσφάτως δεν είχα σκεφτεί ότι όλα αυτά μπορεί να οφείλονταν σε ψυχιατρική διαταραχή. Πριν λίγο καιρό έπεσε στα χέρια μου ένα άρθρο για την ΔΕΠΥ και από τότε έχω διαβάσει και έχω δει στο ίντερνετ αρκετά άρθρα ή βίντεο σχετικά με την διαταραχή. Σιγά σιγά κατάλαβα πόσες διαφορετικές πτυχές του χαρακτήρα μου και της συμπεριφοράς μου μπορεί να έχει επηρεάσει, ενώ όσο περισσότερα διάβαζα τόσο περισσότερο σιγουρευόμουν ότι παρουσιάζεται και σε μένα, τουλάχιστον σε σχετικά ήπια μορφή. Εμφανίζω όλα τα συμπτώματα σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Για αυτό αποφάσισα να βρω έναν γιατρό ή ψυχολόγο για να επιβεβαιώσω τις υποψίες μου. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιον ψυχίατρο ή ψυχολόγο στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ κατά προτίμηση ή τουλάχιστον στην υπόλοιπη ΚΡΗΤΗ??

kalod

Καλώς ήρθες Αντρέα στην παρέα, και μπράβο σου που το ψάχνεις!
Σου έχω καλά νέα. Είσαι τυχερός γιατι στο Ηράκλειο υπάρχει ιατρείο ΔΕΠΥ ενηλίκων.

Δες εδώ: http://www.venizeleio.gr/ypiresies/klinikes-tmimata/psychiatriko-tmima/

Πάνω
 

TinyPortal © 2005-2018